Sekite informaciją šiame tinklapyje ir sužinosite trasos darbo pradžią.

Apie Jonavos slidinėjimo centrą

Sniego patrankos Sniego patrankos

2013 –aisiais pradėtas įgyvendinti projektas „Žiemos kalnų slidinėjimo komplekso nauja statyba", atsiėjęs daugiau kaip pusantro milijono litų. Slidinėjimo trasos įrengtos ant vakarinio Joninių šlaito ne vieną mėgėją vilioja laisvalaikiu imti slides ir išmėginti savo gebėjimus beveik namuose, Jonavoje, kur prieš kelerius metus niekas ir pagalvoti nedrįso apie tokią sporto šaką.
Jonaviečiai tik galvas kraipė, netikėdami tokia galimybe. Yra gyventojų, kurie įsivaizdavo, kad burzgiantys traktoriai atlieka Joninių slėnio rekonstravimo darbus, o ne rengia slidinėjimo trasas jonaviečių ir Jonavos svečių labui. Tik pamatę lynus ir Slovakijos įmonės „Tatralift" keltuvą, kuriuo patyrę ir mėgėjai slidininkai bus keliami į trasos viršūnę, suprato, kad Jonava plečia sportines galimybes ir puoselėja ne tik dviračių, bet ir žiemos sportą.
Nors slidinėjimo centras yra įrengtas ant vieno šlaito, tačiau čia suformuotos keturios nusileidimo konfigūracijos. Ilgiausioji trasa apie 200 metrų ilgio, kita pritaikyta snieglentininkams, trečioji, turinti tiesią trajektoriją, tinkama greitesniam nusileidimui. Dar nebaigtas ruošti kalnelis mažiems slidininkams, vadinamasis varlinukas. Jeigu žiemos sugrįžtų į savo vėžes, panašų kalnelį norima įrengti ir priešingame šlaite, pačiame Joninių slėnyje, kur vaikai galėtų laiką praleisti mėgaudamiesi rogutėmis. Tai pat galvojama ir apie lygumų slidinėjimo trasos įrengimą.
Tikimės, kad šį slidinėjimo centrą pamėgs jonaviečiai ir Jonavos svečiai.